Pies Beagle – wiadomości

Ras psów jest bardzo wiele. Jedną z tych, która uznawana jest za jedną z bardziej znanych jest beagle. Psy te zalicza się do dość sporej grupy tak zwanych psów gończych. Jednocześnie jest to jeden z najmniejszych psów tego rodzaju. Jego charakterystyczną cechą jest wydłużony tułów, prosty grzbiet, a także ogon, który postawiony jest niezwykle wysoko. To właśnie taki a nie inny wygląd ogona sprawia, że beagle postrzegane są jako psy będące nieustannie w dobrym nastroju. Oczy psów tej rasy mają kolor orzechowy i są pięknie błyszczące.

Ich wyraz jest bardzo przyjazny i łagodny. Uszy zwisają całkowicie swobodnie, co nadaje psu nieco śmieszny wygląd. Nogi psów tej rasy są bardzo silnie umięśnione i mocne. Dzięki temu psy te doskonale radzą sobie z nawet szybkim biegiem. Od początku swojego istnienia beagle wykorzystywane są do polowań. Nic w tej kwestii się nie zmieniło i ci, którzy polują nadal bardzo chętnie sięgają po psy tej właśnie rasy. Beagle poleca się dla tych, którzy posiadają dzieci. Wszystko za sprawą bardzo żywiołowego temperamentu i dużej chęci do zabawy.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

2 Comments

  1. Piesek był mi posłuszny do momentu przeprowadzki. Wszystko się dosłownie zmieniło, kiedy tylko zamieszkaliśmy w mieście. Piesek nie jest przystosowany do takich warunków, wcześniej miał bardzo dużo swobody, jednak teraz nie ma zbytnio miejsca. Zrobił się bardzo problematyczny, nie do wytrzymania. Pozdrawiam!

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *